Viser: Skip Navigation LinksStartside > Alle hunder > Statistikk

Statistikk

 
Vis statistikk :

På denne siden vil du finne informasjon om:
6370
hunder (3218 hann hunder, 3152 tisper)
12644
Hundejournaler
2338
Hundeprestasjoner
5617
Hunde egenskaper
Bitt (776)
Hode (1)
Høyde (Skulderhøyde) cm (63)
Kondisjon (45)
Labber (alle 4 labber set sammen) (123)
Labber antall støttende tær (643)
Labber antall tær (716)
Labber hver for seg (8)
Lengde (bryst_halerot) cm (4)
Pelsfarge (3095)
Størrelse (27)
Tredeputer (17)
Tredeputer antall (10)
Vekt kg. (80)

48
Hundeomtaler
3689
Hunde eier
270
Kenneler
856
Hundebilder
310
Hundedokumentasjoner
Antall valp for:

ÅrAntall
2021 87: Hundeliste
2020 185: Hundeliste
2019 129: Hundeliste
2018 134: Hundeliste
2017 124: Hundeliste
2016 159: Hundeliste
2015 167: Hundeliste
2014 120: Hundeliste
2013 183: Hundeliste
2012 176: Hundeliste
2011 128: Hundeliste
2010 185: Hundeliste
2009 140: Hundeliste
2008 174: Hundeliste
2007 168: Hundeliste
2006 149: Hundeliste
2005 196: Hundeliste
2004 145: Hundeliste
2003 184: Hundeliste
2002 156: Hundeliste
12345
Antall kull og avkom for:

ÅrAntall kullAntall avkomgjn. avkomAntall hannAndel hannAntall tispeAndel tispeAntall farAntall morPeriodeEffektiv populasjonAntall hann i avlAntall tispe i avl
2021 22 67 3,05 35 52,24 32 47,76 16 22 2017_2021 66 33 33
2020 46 141 3,07 66 46,81 75 53,19 33 40 2016_2020 95 45 51
2019 26 80 3,08 32 40,00 48 60,00 23 24 2015_2019 118 56 63
2018 29 85 2,93 39 45,88 46 54,12 26 28 2014_2018 137 66 72
2017 32 80 2,50 42 52,50 38 47,50 27 32 2013_2017 149 69 81
2016 33 97 2,94 53 54,64 44 45,36 25 32 2012_2016 142 65 79
2015 29 86 2,97 51 59,30 35 40,70 22 28 2011_2015 132 59 75
2014 25 69 2,76 36 52,17 33 47,83 19 21 2010_2014 126 58 69
2013 21 61 2,90 34 55,74 27 44,26 18 21 2009_2013 123 58 66
2012 28 80 2,86 46 57,50 34 42,50 22 27 2008_2012 122 56 67
12345678
Levende hunder (opp til 12 år gammel med ukjent tilstand og ikke død):
Land/AlderTotalLevende000102030405060708091011121314151617181921
Norge36169456412475776990806455623136142196     
Sverige862297152524151326201730231929118642322 
USA57886 1446332121231354242222 
Finland4541502651651193101013122145592 2 
Danmark36657316284659521 21  11  
Nederland13964 3 51410245 686413 2  
Frankrike13530 13 4 512322221 1 1  
Tyskland1316325532261435311311131 1
Sveits7035  11133 524523212    
Tsjekkia3325 5 2134 2412 1       
123
Antall kullstørrelse per år:
År/KullstørrelseTotal010203040506
2021303971010
202062814171841
201945513131130
20184661411870
2017491115111020
201654811171341
2015581010191621
201445109141020
2013711226171240
2012641216161640
123456789
Antall kullstørrelse per land:
Land/KullstørrelseTotal010203040506
Norge1401272358411287685
Sverige26734748363130
USA26311576501381
Finland1823541603691
Danmark1534136412960
Nederland481210131030
Frankrike3769101110
Tyskland32889700
Sveits20373700
Tsjekkia17552320
12
Første lundehunder:
ÅrLandHundenavn
1930 Norge Flida (Jæger's mor 1930)
1969 Sverige Raggebu's Lundy (2723/69)
1973 Finland Urd Av Enerhaugen (14870/73)
1974 Tyskland Taps (02035/75)
1976 Danmark Øgar Av Enerhaugen (14995/76)
1977 Sveits Freja (01075/78)
1985 England Vensaasen's All Toes (04958/86)
1985 Frankrike Kim II Av Åsen (11641/86)
1986 Canada Linesviken's Ask-Viking (21592/86)
1986 USA Haldis (DK22401/86)
123