Viser: Skip Navigation LinksStartside > Alle hunder > Statistikk

Statistikk

 
Vis statistikk :

På denne siden vil du finne informasjon om:
6483
hunder (3273 hann hunder, 3210 tisper)
14839
Hundejournaler
2338
Hundeprestasjoner
5617
Hunde egenskaper
Bitt (776)
Hode (1)
Høyde (Skulderhøyde) cm (63)
Kondisjon (45)
Labber (alle 4 labber set sammen) (123)
Labber antall støttende tær (643)
Labber antall tær (716)
Labber hver for seg (8)
Lengde (bryst_halerot) cm (4)
Pelsfarge (3095)
Størrelse (27)
Tredeputer (17)
Tredeputer antall (10)
Vekt kg. (80)

50
Hundeomtaler
3791
Hunde eier
274
Kenneler
860
Hundebilder
314
Hundedokumentasjoner
Antall valp for:

ÅrAntall
2022 16: Hundeliste
2021 184: Hundeliste
2020 185: Hundeliste
2019 129: Hundeliste
2018 134: Hundeliste
2017 124: Hundeliste
2016 159: Hundeliste
2015 167: Hundeliste
2014 120: Hundeliste
2013 183: Hundeliste
2012 176: Hundeliste
2011 128: Hundeliste
2010 185: Hundeliste
2009 140: Hundeliste
2008 174: Hundeliste
2007 168: Hundeliste
2006 149: Hundeliste
2005 196: Hundeliste
2004 145: Hundeliste
2003 184: Hundeliste
12345
Antall kull og avkom for:

ÅrAntall kullAntall avkomgjn. avkomAntall hannAndel hannAntall tispeAndel tispeAntall farAntall morPeriodeEffektiv populasjonAntall hann i avlAntall tispe i avl
2022 5 12 2,40 5 41,67 7 58,33 3 5 2018_2022 54 27 28
2021 47 144 3,06 75 52,08 69 47,92 32 45 2017_2021 82 41 42
2020 46 141 3,07 66 46,81 75 53,19 33 40 2016_2020 110 52 59
2019 26 80 3,08 32 40,00 48 60,00 23 24 2015_2019 131 62 70
2018 29 85 2,93 39 45,88 46 54,12 26 28 2014_2018 143 69 75
2017 32 80 2,50 42 52,50 38 47,50 27 32 2013_2017 153 71 83
2016 33 97 2,94 53 54,64 44 45,36 25 32 2012_2016 144 66 80
2015 29 86 2,97 51 59,30 35 40,70 22 28 2011_2015 132 59 76
2014 25 69 2,76 36 52,17 33 47,83 19 21 2010_2014 126 58 69
2013 21 61 2,90 34 55,74 27 44,26 18 21 2009_2013 123 58 66
123456789
Levende hunder (opp til 12 år gammel med ukjent tilstand og ikke død):
Land/AlderTotalLevende0001020304050607080910111213141516
Norge37059661113812375756888775951582724101041
Sverige8762615232423121326201627231522621 
USA57874  144633212123132414
Finland456132 5551651193910141214455
Danmark36654 316284649521 21 
Nederland14761 73 51410244 64641
Frankrike13528  13 4 512322221 
Tyskland13354 4553225143528311
Sveits7033   11133 52452321
Tsjekkia3323  5 2134 2312    
123
Antall kullstørrelse per år:
År/KullstørrelseTotal010203040506
20226210300
202161813161860
202062814171841
201945513131130
20184661411870
2017491115111020
201654811171341
2015581010191621
201445109141020
2013711226171240
123456789
Antall kullstørrelse per land:
Land/KullstørrelseTotal010203040506
Norge1431278363418295725
Sverige27034748564130
USA26411775501381
Finland1823541603691
Danmark1534136412960
Nederland501210131140
Frankrike3769101110
Tyskland32889700
Sveits20373700
Tsjekkia19652420
12
Første lundehunder:
ÅrLandHundenavn
1930 Norge Flida (Jæger's mor 1930)
1969 Sverige Raggebu's Lundy (2723/69)
1973 Finland Urd Av Enerhaugen (14870/73)
1974 Tyskland Taps (02035/75)
1976 Danmark Øgar Av Enerhaugen (14995/76)
1977 Sveits Freja (01075/78)
1985 England Vensaasen's All Toes (04958/86)
1985 Frankrike Kim II Av Åsen (11641/86)
1986 Canada Linesviken's Ask-Viking (21592/86)
1986 USA Haldis (DK22401/86)
123